استاندارد های ما

استاندارد های شیشه:

هنگامی که شیشه‌ می‌شکند، می‌تواند تراشه و ذرات خطرناک را تشکیل دهد. برای جلوگیری از خطر آسیب‌های ناشی از شیشه‌های شکسته، شیشه‌های ایمنی با تکنولوژی بالا در اشکال مختلف و چند لایه در دسترس است که بسیاری از آنها می‌توانند در پنجره‌های دوجداره استفاده شوند.
 
• کاربرد شیشه‌های ایمنی:
شیشه‌های ایمنی در حال حاضر به صورت اجباری در بسیاری از کشورها و در برخی از مناطق مسکونی (بر اساس مقررات ساختمان) و همچنین در تمامی مناطق مانند ساختمان‌های آموزشی همچون مدارس اجباری است. شیشه‌های مورد استفاده در سقف نیز باید الزامات ایمنی را برآورده سازند مانند حالتی که یک شی روی یک پنجره دوجداره سقوط می‌کند که می‌تواند قطعات شکسته شده‌ی در حال سقوط ایجاد کند.

 
• شیشه‌ی مستحکم شده یا سکوریت:
این نوع شیشه ۴ تا ۵ برابر قوی‌تر از شیشه‌ عادی است. اگر شکسته شود قطعات به تکه های کم‌خطرتری به نام “تاس” تشکیل می‌شوند که به ندرت باعث آسیب‌دیدگی می‌شوند. شیشه‌ی سکوریت که دارای سطح استاندارد A است، برای استفاده در ساختار پنجره دوجداره که در آن شیشه توسط پیچ و مهره یا گیره ثابت می‌شود نیز، مناسب است.

این نوع شیشه با گرم کردن لایه‌های شیشه تا حرارت ۷۰۰ درجه سانتیگراد (کمی بالاتر از دمای نرم شدن شیشه) و سپس سرد کردن ناگهانی آن که منجر به انقباض سطح خارجی آن می‌شود و باعث مستحکم‌تر شدن لایه‌ی داخلی می‌شود، به وجود می‌آید. این فرآیند، استحکام کششی شیشه را افزایش داده و به آن قابلیت شکنندگی می‌بخشد.
 
شیشه‌های لمینیت:
نوع دیگری از شیشه‌ی ایمن، لمینیت یا چندلایه است که به نظر می‌رسد بسیار شبیه به شیشه‌های معمولی اما دارای یک رنگ تقریبا غیرقابل تشخیص است به طوری که برخی از خریداران تصور می کنند که باعث می شود پرده‌های آنها چرک مرد به نظر برسد. این رنگ و کدورت جزئی ناشی از ساختار ساندویچی شیشه‌های چندلایه است که شامل دو لایه‌ی شیشه‌ای از ورق ۳ میلی‌متر با یک لایه‌ی لاستیک سخت بین آنها است. در حال حاضر ترکیبی با ضخامت بالا به اندازه‌ی ۴/۶ میلی‌متر وجود دارد و لایه‌ی پلاستیکی میان آن همان چیزی است که این رنگ را ایجاد می‌کند. با وجود اینکه شیشه‌های چندلایه از شیشه‌های ساده‌ی حرارت ندیده استفاده می‌کنند اما در اثر ضربه‌ی به اندازه‌ی کافی شدید، لایه‌ی خارجی ممکن است ترک بردارد ولی تکه های شکسته به صورتی پایدار و محکم به لایه‌ی داخلی تکیه خواهند داد و بنابراین از پرتاب به بیرون جلوگیری خواهد شد.

شیشه‌های لمینیت چندلایه از یک یا چندلایه‌ی داخلی که بین دو یا چند ورق شناور شیشه‌ای یا حرارت دیده ساندویچ شده‌اند، تشکیل شده است. لایه‌های داخلی از PVB (پلی وینیل بوتیل) ورقه ورقه و یا رزین‌های ریخته‌گری تشکیل شده است. رزین‌ها، شیشه‌های چندلایه‌ای هستند که با ریختن رزین مایع به داخل حفره‌ی بین دو ورق شیشه‌ای ساخته شده‌اند. این روش لمینیت اغلب وقتی که شیشه‌ای با بافت متراکم وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیشه‌های لمینیت PVB عملکرد ایمنی بالاتری را ارائه می‌دهند و معمولا بیشتر انتخاب می‌شوند. اگر شیشه تحت تاثیر ضربه‌ای قرار گیرد که در نهایت منجر به شکست آن شود، تکه‌های شکسته شده بین دو لایه‌ی متصل باقی خواهند ماند و امنیت لازم را برای تردد افراد و اشیا تامین می‌کند.. این نوع شیشه ها همچنین به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر دزدی و خرابکاری عمل می‌کنند. بسته به ترکیب لمینیت و ضخامت شیشه، سطوح مختلف عملکرد نیز برای عایق صوتی و حفاظت در برابر سلاح گرم و انفجارات در نظر گرفته می‌شود.
این شیشه به خصوص برای جاهایی که نیاز است مطمئن باشیم مقاومت کلی صفحه پس از شکست هم تامین می‌شود، مناسب است. مانند درها و ورودی فروشگاه‌ها، بالکن‌ها، پله‌ها، نرده و سقف شیشه‌ای.
 
دو نوع مختلف از شیشه‌ی لمینیت وجود دارد:
 

۱. شیشه‌ی لمینیت PVB: شامل دو یا چند صفحه‌ی شیشه‌ای به همراه یک یا چند لایه‌ی میانی PVB که در اثر حرارت و فشار تبدیل به یک قطعه شده است.
۲. شیشه‌ی لمینیت رزین: تولید شده با تزریق مایع رزین میان شکاف بین دو صفحه‌ی شیشه‌ای که با فشار کنار هم گذاشته شده‌اند تا زمانی که رزین خشک شود.
 
 
• استفاده‌ی ترکیبی:
شیشه‌های سخت و شیشه‌های لمینیت را می‌توان با سایر پنجره‌های دوجداره از جمله تزئینی، عایق حرارتی و شیشه‌ های حفاظت خورشیدی در داخل همان پنجره دوجداره ترکیب کرد.

 
• شناسایی شیشه‌ی ایمنی:
برای تشخیص شیشه ایمنی تست‌ها و آزمون‌هایی وجود دارد که نشانه‌هایی در جهت شناسایی به ما می‌دهند اما تاکید می‌کنیم که راههای تشخیص قطعی و صددرصدی نیستند.

 
برخی از تست‌ها به شرح زیرند:
 

۱. برای شیشه‌ی سکوریت:
با دقت به وجه شیشه نگاه کنید، کمی اعوجاج (تنش) وجود دارد ولی در آن حدی نیست که بی‌شباهت به یک لایه‌ی شیشه باشد (دقت کنید که این شیشه حرارت دیده و سرد شده است). همچنین در شرایطی که از عینک آفتابی (polarized) استفاده شود (نه عینک آفتابی معمولی)، علائمی از وجود گاز دیده می‌شود.
۲. برای شیشه لمینیت:
در شیشه‌های لمینیت تنها راه تست واقعی، یک اندازه‌گیری دقیق است که باید ضخامت را ۶.۴ میلی‌متر نشان دهد و نه ۶ میلی‌متر (شیشه معمولی). دستگاه اندازه‌گیری از نوع caliper به اندازه‌ی کافی برای این آزمون مناسب نیست و باید با وسیله‌ی دقیق‌تری همچون دستگاه اندازه‌گیری لیزری این کار انجام شود. این دستگاه حتی در یک یونیت دوجداره می‌تواند ضخامت دقیق هر سمت را بگوید، شکاف هوایی میان دو صفحه را به دست دهد و حتی و صفحات کلی و همه‌ی اینها تنها با فشار یک دکمه میسر است.
 
• مکان مناسب قرارگیری شیشه‌ ایمنی در منزل:
در درهای به طور کامل پوشش داده شده مانند درهای پاسیو، شیشه‌ی مستحکم شده‌ی حرارت دیده پیشنهاد می‌شود ولی اغلب به دلیل هزینه‌های اضافی برای خریدار، استفاده نمی‌شود و به این دلیل شرکت‌های فروشنده، تا به حال هزینه‌های خود را پایین نگه‌داشته‌اند، اما مردم هنوز هم دچار حوادث می‌شوند. همچنین در سقف یا کف و یا جاهائیکه بیشترین ریسک برای کودکان نوپا و افراد مسن وجود دارد، برای بیشتر درها و تمام پنجره‌های پوششی شیشه‌ی ۲ فوت و ۷ اینچ یا ۸۰۰ میلی‌متر باید استفاده شود.

اغلب محافظ‌ها باید در همه‌جا با شیشه‌ی ایمن سازگار باشند به جز در fanlights که واقعا ضروری نیست.
به یاد داشته باشیم که خرید ارزان قیمت گاهی می‌تواند به این معنی باشد که ایمنی را قربانی یک سکه ی بی‌ارزش کنیم.

 

استاندارد های پروفیل:

موارد استاندارد های پروفیل یو پی وی سی (UPVC):
مقاومت پروفیل در برابر فشار و ضربات
مقاومت حرارتی پروفیل
تست مواد اولیه و درصد خلوص
تست شرایط آب و هوایی مختلف
ظاهر سطوح کار و شرایط بسته بندی
وزن هر متر از پروفیل های مختلف
شرایط فوق الذکر در استانداردهای BS و RAL و استاندارد ملی ایران به صورت کامل درج شده اند

تست های پروفیل های فروشگاه ما:

1- تست جوش پروفیل یو پی وی سی : انواع پروفیل ها پس از تولید به آزمایشگاه کاسپین یو پی وی سی انتقال داده می شوند و با دستگاه جوش مونتاژ پنجره جوش داده می شوند و پس از جوش فشار معینی که طبق استاندارد ral تعریف شده به پروفیل ها وارد می شوند که در صورتی که نقطه شکست کمتر از میزان تایین شده استاندارد باشد محصولات مورد تایید قرار نمی گیرند.
2- تست انحنا یا کجی پروفیل یو پی وی سی : کجی پروفیل های یو پی وی سی توسط دستگاه های انداره گیری ابزار دقیق اندازه گیری می شوند که در این تست کجی پروفیل در طول نباید از نیم میلی متر تجاوز کند.
3- تست هندسه و ابعاد پروفیل یو پی وی سی: پروفیل های تولید شده می بایست طبق شماتیک اصلی که با آن نیز استاندارد صادر شده است باشد که این تست با اندازه گیری های گوناگون ضخامت جداره های داخلی و خارجی توسط ابزار دقیق صورت می گیرد.
4- آزمایش برگشت حرارت پروفیل یو پی وی سی : سه سطح مقطع پروفیل یو پی وی سی 220 mm مورد آزمایش قرار می گیرند و با دو خط به فاصله حدودا 200 mm در دو سمت سطح ، به صورت عمود بر محور پروفیل نشانه گذاری می شوند و این نمونه ها پس از علامت گذاری در کوره ، با دمای 100 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت قرار می گیرند و پس از سرد شدن در دمای محیط ، مجددا فاصله علامت ها اندازه گیری می شوند و برای هر نمونه و هر جفت علامت ، ضریب برگشت حرارت به درصد محاسبه می شود ، طبق استاندارد RAL برای پروفیل های کمکی ( زهوار، اتصال ، کاور ، رابط و... ) نباید درصد اختلاف برگشت حرارت بیش از سه درصد و برای پروفیل های اصلی بیش از دو درصد باشد، ضمنا برای پروفیل های اصلی، اختلاف درصد برگشت حرارت، بین دو طرف سطح نیز نباید بیشتر از 0.4 درصد باشد.
5- تست جرم در واحد طول پروفیل یو پی وی سی : پروفیل نمونه 250 میلی متر با دقت 1 میلی متر اندازه گیری می شود و جرم آن با دقت 1 میلی متر سنجیده می شود جرم اندازه گیری شده باید بالای 95 درصد مقداری اسمی آن و طبق استاندارد های ارایه شده باشد.
6- واکنش پس از گرم شدن پروفیل یو پی وی سی : پروفیل 22 برش خورده 22 سانتی متری به مدت 30 دقیقه در دمای یکصدو پنجاه درجه سانتی گراد گرم شده و سپس با دمای محیط خنک می شود که پس از این آزمایش پروفیل نباید دارای هرگونه تغیر شکل ظاهری از جمله چروک ، ترک و زرد شدگی و ... باشد.
7- مقاومت در برابر ضربات ناشی از سقوط جرم در دمای پایین پروفیل یو پی وی سی : در شروع کار 10 نمونه پروفیل 30سانتی متری داخل دستگاه فریزر با دمای - 15 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت ئقرار داده می شوند و سپس توسط یک وزنه یک کیلو گرمی با فاصله 1.5 متر مورد ضربه قرار می گیرد که می بایست طبق استاندارد RAL نباد بیشتر از یک نمونه شکسته باشد.
8- شکل ظاهری پروفیل یو پی وی سی : پس از زمان تولید نمونه های تولید شده جهت بررسی شکل ظاهری به مدن 24 ساعت در آزمایشگاه نگهداری می شوند و طبق استاندارد RAL GZ 716/1 مورد بررسی قرار می گیرند که می بایست پروفیل های یو پی وی سی دارای رنگ سفید و یکنواخت باشند و عاری از هرگونه حفره ، ترک ، حباب ، اجسام خارجی و سایر معایب باشند.

 

پرداخت و ارسال

تماس با ما

  • icon
    آدرس : البرز، ماهدشت، جعفر آباد، کوچه دوم غربی، پلاک۴۰، واحد ۲
  • icon
    تلفن ۱ : 09125621714 
    تلفن ۲ : 09378355420
بالا