درب و پنجره های upvc

ساخت درب و پنجره های PVC از نوع سخت در سال ۱۹۶۰ در اروپا آغاز شد . با پیشرفت تکنولوژی و افزایش هزینه تولید درب و پنجره های چوبی آهنی و آلومینیومی ، استفاده از این نوع درب و پنجره ها رونق روز افزون یافته است .

سهولت ایجاد تنوع در طرح و رنگ استقامت فیزیکی وپایداری در برابر شرایط جوی متفاوت و همچنین قابلیت بازیافت PVC بکار رفته در ساخت درب و پنجره ، موجب تحولات عمده ای در این صنعت شد . بکارگیری شیشه های دو جداره خاصیت عایق بودن در مقابل صدا و حرارت را در پنجره های UPVC افزایش داده است ، امروزه در کشورهای اروپایی بیش از ۷۰ درصد سهم بازار درب و پنجره متعلق به UPVC است .

PVC ترکیبی است از مشتقات نفت خام و گاز کلر که طی فرایند پلیمریزاسیون تولید می شود .

                                                                                                                                                

 

UPVC مخفف کلمات ( unplas poly vinyl chloride ) می باشد و اصلی ترین ماده تشکیل دهنده پروفیل ( polyvinyl chloride ) است . این ماده حدود ۸۵ در صد ترکیب آمیره اولیه تولید پروفیل UPVC را تشکیل می دهد ، علاوه بر این ماده، مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص مورد نیاز به ترکیب اضافه می شود که عدم وجود آنها یا تغییر میزان بکار رفته در فرمولاسیون می تواند محصول نهایی ساخته شده را به شدت تحت تأثیر قرار دهد . 
از مواد افزودنی میتوان به شرح زیر اشاره کرد :

 1.  پر کننده ها Fillers
 2.  روانسازها Lubricants
 3.  تثبیت کننده های حرارتی Stabilizers
 4.  تثبیت کننده های رنگی
 5.  کمک فرایندها
 6.  مقاوم کننده ها در مقابل ضربه Impact Modifier

انرژی های مصرفی در ساختمانها بیش از ۳۷% کل انرژی ها را به خود اختصاص می دهد که متاسفانه بخش عمده ای از این میزان بدلیل استفاده از مصالح و تجهیزات نامناسب ساختمانی به هدر می رود .

قابلیت انتقال حرارت در پروفیلهای UPVC ۴۴۳ بار کمتر از آهن و ۱۴۲۸ بار کمتر از آلومینیوم می باشد . بدین ترتیب درب و پنجره های UPVC به عنوان وسیله ای مطمئن و کارآمد در جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی های سرمایشی و گرمایشی در ساختمان و در نتیجه بهینه سازی مصرف سوخت های فسیلی و سایر منابع انرژی و همچنین جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی همواره از سوی نهادها و سازمان های مختلف از جمله سازمان بهینه سازی مصرف انرژی و سازمان محیط زیست به متولیان طراحی و ساخت انواع ابنیه توصیه می گردد.

درب و پنجره UPVC

جهت سهولت در طراحی و نهایتاً ساخت درب و پنجره های یو پی وی سی و جلوگیری از احتمال خطا، نرم افزار کامپیوتری لازم آماده گردیده است که در این نرم افزار تمام اطلاعات فنی و مشخصات هندسی پروفیل ها درج گردیده و پس از طراحی و ترسیم ابعاد درب و پنجره ها در این نرم افزار بسهولت اطلاعات لازم جهت ساخت یک پنجره و یا درب UPVC به شرح زیر در اختیار کاربر قرار می دهد.

 

 1.  انواع پروفیل مصرفی
 2.  ابعاد برش به تفکیک نوع پروفیل
 3.  تعداد برش به تفکیک نوع پروفیل
 4.  زوایای برش پروفیل ها
 5.  ابعاد و تعداد برش پروفیل های تقویتی گالوانیزه
 6.  نوع و تعداد یراق آلات مورد نیاز
 7.  اطلاعات شیشه شامل رنگ، ضخامت، ابعاد و متراژ برش
 8.  محاسبه پیشنهاد قیمت جهت ارائه به مشتری  

                                                                                                                                                                      

الف) پروفیل UPVC

یکی از مطمئن ترین و پرمصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره های ساختمانی بوده و مشخصه اصلی آن زیبایی و استحکام می باشد. 
سبکی وزن، خمش پذیری، عدم اشتعال، عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک، قابلیت تبدیل به سطوح صیقلیانعطاف پذیری در کاربردهای متعدد پلیمر مزبور ر به مناسب ترین جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در صنعت در و پنجره سازی تبدیل نموده است. 
پروفیل های UPVC با توجه به سخت و ضد ضربه بودن براحتی قابل خم شدن هستند از این رو می توان با این پروفیل هر نوع انحنا و قوس مورد دلخواه را اعمال نمود. پنجره ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت توری و پرده کرکره را نیز دارا می باشند.

سابقه در ایران

در ایران اولین با در اواخر دهه 50، واحد تولید پروفیل ساخت درب و پنجره UPVC احداث گردید و با اینکه در سال های بعد واحدهای تولیدی دیگری در این زمینه احداث گردیده است اما به دلائل مختلف واحدهای موجود از تکنولوژی پیشرفته کنونی برخوردار نبوده و حجم عمده پروفیل مصرفی واحدهای مونتاژ از منابع خارجی تأمین می گردید. با عنایت به نیاز کشور به واحدهای مسکونی، تجاری و اداری و اهمیت بکارگیری مصالح مناسب و همچنین تأثیر مثبت پنجره های UPVC با شیشه دوجداره در بهینه سازی انرژی هم اینک استفاده از این نوع در و پنجره رو به افزونی گذاشته است. 
از سال 1380 با حمایت و پشتیبانی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و دستورالعمل های دولت در ارتباط با مبحث 19 که موضوع آن دستورالعمل صرفه جویی انرژی در ساختمان می باشد استفاده از این محصول روز به روز بیشتر گردید.

ب) یراق آلات :

یراق آلات اصطلاح کلی است که به لوله ها، قفل ها، چفت و دستگیره درها اطلاق می شود. گاهی نیز از اصطلاح (لوازم در) برای توصیف قفل ها،دستگیره ها و چفت هااستفاده می شود. استفادهاز یراق آلات استاندارددر ارتقاء کیفی درب و پنجره های UPVC موثر بوده و رعایت نکات فنی و پهنای باز شو، وزن شیشه های لنگه بازشوها در انتخاب یراق آلات حائز اهمیت می باشد

انواع یراق آلات: 
یراق یک طرفه، یراق دو طرفه، یراق کشویی، یراق کشویی لغزشی نیمه اتوماتیک، یراق کشویی لغزشی اتوماتیک، یراق دو لنگه باز شو، یراق دربی

تعریف دیگر یراق آلات: 
مجموعه ای از اجزای فلزی که مکانیزم باز و بسته شدن درب و پنجره را تشکیل می دهند یراق آلات نامیده می شوند.

ج) پروفیل گالوانیزه:

فولاد یا گالوانیزه جهت جلوگیری از اعوجاج، تنش، تابیدگی و در نهایت استحکام بخشیدن به پروفیل های درب و پنجره یو پی وی سی بکار می رود. ضخامت بکار رفته در حالت استاندارد 25/1 میلیمتر بوده که این ضخامت با توجه به موقعیت پروژه از 25/1 تا 25/2 میلی متر متغیر خواهد بود. 
گالوانیزه بکار رفته در پروفیل ها در طرح های متفاوتی چون یو شکل، ال شکل، سی شکل و ... قابل اجرا می باشد.

                                                                               

پرداخت و ارسال

تماس با ما

 • icon
  آدرس : البرز، ماهدشت، جعفر آباد، کوچه دوم غربی، پلاک۴۰، واحد ۲
 • icon
  تلفن ۱ : 09125621714 
  تلفن ۲ : 09378355420
بالا