Explore

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc

در بکارگیری و استفاده از پنجره های دوجداره یو پی وی سی همانند سایر محصولات ممکن است شما با مشکلات، نکات و ابهاماتی برخورد کرده باشید که در اینجا به چندی از آنها پرداخته و راه حل هایی را به شما پیشنهاد می کنیم.
در ابتدا شاید برای هر کدام از ما این سوال پیش آید که کارکرد پنجره upvc اساسا در چیست و ما در استفاده از این محصول بایستی بدنبال ایجاد چه تغییر شگرفی در محیط خود باشیم ؟
البته پاسخ این سؤال واضح است. ما در استفاده از پنجره دو جداره بدنبال دریافت و بهره گیری از برخی محسنات از قبیل عایق صوتی، کنترل آلودگی هوای محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی می‌باشیم. این آیتم‌ها کلی بوده و مشخصات فنی این محصول نیز ، هر یک می‌تواند از دلایل انتخاب ما باشد. 

همچنین مطالبی مانند :
- تنوع حالات مختلف و یراق آلات پنجره upvc
- مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ رطوبت 
- مقاومت بالا در برابر آتش 
- استحکام و ایجاد امنیت در برابر سرقت
- مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی

و بسیاری از موارد دیگر که ما را به انتخاب و بکار گیری این محصول وا می‌دارد. در اینجا این سؤال پیش می آید که 

آیا پنجره دوجداره upvc قادر به مهار آلودگی صوتی و هوا می‌باشد و اگر جواب بله است تا چه میزان کارایی دارد؟ 
بله این محصول در برابر آلودگی محیطی و صوتی بسیار کارا بوده و در صورت تولید و نصب صحیح می‌تواند تا ۸۰% از آلودگی صوتی و محیطی بکاهد. در اینجا شاید این سؤال پیش آید که :

به چه دلیل در برخی مواقع، نصب این محصول کارایی نداشته و بی تأثیر است ؟ 
جواب همان نکته اول است. باید در نظر داشت که اگر می‌خواهیم متریالی مانند هوا و صوت را مهار نماییم، بایستی مظروف و مانع آن را طوری بکار گیریم تا حداقل منفظ و بالاترین کیپینگ را ایجاد نماییم. مانند ظرف آبی که بدیهی است که اگر می‌خواهیم آب را مهار نماییم، باید ظرف آب ما، عاری از هرگونه نشتی باشد. این نکته در بکارگیری درب و پنجره های upvc نیز صادق است و ما بایستی در انتخاب این محصول از نظر کیفیت تولید و همچنین تیم نصاب دقت به خرج داده و از شرکت‌های کار بلد و متخصص استفاده نماییم. در این صورت است که شاهد کارایی و تأثیر حیرت انگیز آن خواهیم بود.

موارد و محسناتی از بکارگیری این محصول را مشاهده خواهیم کرد که شاید در یک نگاه آنقدر جدی بنظر نرسد. ولی برای مثال با استفاده از این محصول در طول دو سال، تقریباً به اندازه هزینه‌ی صرف شده برای محصول می‌توانیم صرفه جویی نماییم.

آیا بکار گیری پنجره دو جداره یو پی وی سی در کنار بزرگراه‌ها و معابر شلوغ شهری نیز کارایی لازم را دارد ؟ 
در جواب باید گفت که بکارگیری صحیح این محصول در تمامی موارد و مناطق کاملاً کارساز بوده و قسمت اعظم آلودگی های صوتی و محیطی را می‌کاهد. ولی برای مهار بیشتر مناطقی که دارای آلودگی‌های محیطی و صوتی حاد هستند و همچنین فضاهای صنعتی می‌توان از پنجره های سه جداره بهره گرفت. چراکه این نوع پنجره ها دارای قابلیت چند برابر بوده و در این گونه فضاها کارکرد مناسب‌تری دارند.

آیا بهتر نیست در همان ابتدا از پنجره های سه جداره استفاده نماییم و آیا می‌توان این نوع را در همه جا استفاده کرد ؟
در جواب باید گفت بله می‌توان از پنجره سه جداره upvc در همه جا استفاده کرد. ولی در اکثر مناطق، همان پنجره دو جداره کارایی لازم و کامل را داشته و استفاده از مدل سه جداره ضرورتی ندارد. دوم اینکه پنجره سه جداره دارای پروفیل upvc ضخیم‌تری است و شاید نتوان در برخی موارد از آن بهره گرفت. البته همان‌گونه که اشاره شد، در صورت تولید کارخانه ای و صحیح پنجره دو جداره یو پی وی سی و همچنین نصب استاندارد، این محصول کارایی فوق العاده ای خواهد داشت و می تواند مشکلات محیطی را برطرف ‌سازد.

مشکل انتخاب پروفیل مناسب 

شاید یکی از اصلی‌ترین و حساس‌ترین مراحل انتخاب پنجره های دوجداره یو پی وی سی، انتخاب پروفیل مناسب می‌باشد و معمولا" افراد در برابر این مهم دچار مشکل می شوند. البته در پرتال پازل ستاپ به تفصیل در جهت اطلاع رسانی و نقد منصفانه برند های تولید کننده پروفیل های یو پی وی سی اقدام شده و کاربران محترم می‌توانند با مطالعه اجمالی و کلی صفحه پروفیل‌های upvc پازل ستاپ به انتخابی صحیح دست برنند. ولیکن شاید استفاده از صفحه نظرات و سوالات کاربران بهتر بوده ( آدرس صفحه : https://www.upvc.co/fa/comments-about-upvc-profiles ) و با نگاهی اجمالی به این نظرات می‌توان تجربه کاربران را درک کرد.گذشته از این، دو بخش مشاوران و کارشناسان پازل ستاپ با راهنمایی کارشناسانه خود، همواره در خدمت شما عزیزان بوده و اطلاعات و آخرین وضعیت کیفی هر پروفیل را در اختیارتان قرار خواهند داد.

استفاده از پروفیل و متریال اورجینال و اصلی

متأسفانه امروزه در بازار، پروفیل‌های تقلبی فاقد استانداردهای لازم و تولید های زیرزمینی بسیار است (هم در برندهای خارجی و هم در برندهای داخلی) . پروفیل‌های تقلبی معضل عظیمی را به وجود آورده است. البته شناسایی این پروفیل‌ها برای تولید کنندگان درب و پنجره upvc کار دشواری نیست. لذا کارخانه ها بایستی با دقت در خرید پروفیل‌ها از منابع اصلی و مطمئن این خدمات را به مشتریان تضمین کرده و همواره از متریال اورجینال و اصلی استفاده نمایند.

آیا می‌توان پروفیل‌های نامرغوب را ترمیم و یا تعویض کرد؟

در مقام پاسخ به این سؤال بایدگفت که پروفیل یو پی وی سی قسمت اعظم از متریال پنجره دو جداره upvcرا تشکیل داده و چنانچه از نوع نامرغوب آن استفاده شود، محصول نهایی دچار مشکلات دائم از قبیل تغییر رنگ پروفیل، تغییر فرم و یا شکستگی می‌گردد و تعویض و یا ترمیم آن امکان پذیر و مقرون به صرفه نمی‌باشد. بنابراین در انتخاب پروفیل یو پی وی سی بایستی دقت لازم را به خرج دهیم تا بتوانیم از تمامی قابلیت و محسنات پنجره دوجداره برای مدت زمان نامحدود استفاده نماییم .

تغییر رنگ پروفیل تقلبی و نامرغوب 

چنانچه پروفیل پنجره ها تغییر رنگ دهد، آیا می‌توان آن را ترمیم کرد؟

تغییر رنگ پروفیل نامرغوب یکی از شایع ترین مشکلات این نوع پروفیل ها می‌باشد که در صورت بروز این مشکل کاری نمی‌توان انجام داد. مگر با رنگ دیگر که این نیز در محل پروژه کار دشوار و غیر استانداردی است و در نهایت نظر و کیفیت مورد نظر را تأمین نمی‌نماید.

آیا تغییر فرم پروفیل پنجره یو پی وی سی قابل ترمیم می‌باشد؟

تغییر فرم پروفیل در دو حالت حادث می‌گردد. یا با استفاده از پروفیل نامرغوب و یا عدم استفاده از گالوانیزه داخل پروفیل، که در دو حالت پروفیل تغییر فرم داده قابل ترمیم نمی‌باشد .

نقش یراق آلات در کیفیت پنجره های یو پی وی سی :

در بکارگیری یراق آلات در سیستم یو پی وی سی، انتخاب یراق آلات مناسب نقش مهمی داشته و در کیفیت محصول نهایی تأثیر مهمی دارد. همان‌طور که می دانید یراق آلات درب و پنجره های یو پی وی سی از حدود ۱۰۰ قطعه بهم پیوسته تشکیل شده است. اکثر این قطعات بر روی یکدیگر حرکت مکانیکی داشته و مجموعه ای مانند ماشین باز شونده را ایجاد می‌نماید. لذا در انتخاب برند مناسب و همچنین با در نظر گرفتن نوع بازشو ها و انتخاب یراق مناسب با توجه به نیاز، می‌تواند هم هزینه ها را کنترل نماید و هم طول عمر بیشتر یراق آلات موجب می گردد. بایستی در نظر داشت یراق مناسب همیشه متنوع‌ترین آن‌ها نیست. به طور مثال اگر بازشوی درب و یا پنجره ای نیازی به دو حالته ندارد، نبایستی از یراق دو حالته استفاده کرد .

آیا می‌توان یراق آلات درب و پنجره دو جداره UPVC را پس از نصب تعویض و بهینه کرد؟

باید گفت که این امر امکان‌پذیر می‌باشد ولیکن بصورت محدود. چراکه محل پیچ‌های بعضی از یراق آلات با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است در بکار گیری یراق‌آلات جدید دچار مشکل گردد و از طرفی نصب یراق آلات در سیستم پازل ستاپ و برخی از کارخانه های معتبر بصورت اتوماسیون و با ماشین آلات خاصی انجام می‌پذیرد و تغییر آن بصورت تعمیراتی و در محل پروژه محدودیت‌هایی را ایجاد می‌نماید. لذا انتخاب یراق آلات مناسب در ابتدا می‌تواند از هزینه های مجدد جلوگیری نماید.

آلودگی هوا و ناباروری

این روزها شاید بنظر رسد که همه میخواهند کلیه مشکلات پزشکی اجتمایی ،مالی اعصابی و ... را بردوش آلودگی هوا گذارده و بیکباره خیال خود را راحت کنند . 

شاید این مباحث در دید اول اغراق آمیز بنظر رسد ولی آیا نه این است که هوایی که رکن اصلی حیات است ،میتواند این نقش را ایفا کند .تا بحال فکر کرده اید هوای بشدت آلوده کلانشهرها چه نقشی در شیوع بیماریها و حتی بروز بیماریهای جدیدی که تا بحال دیده نشده است دارد . همانطور که میدانید محیط زندگی در نابودی و یا تکثیر اکثر میکروبها و ویروسها نقش اساسی را ایفا مینماید.

آلودگی هوا و ناباروری
ناباروری بر اثر آلودگی

تحقیات نشان میدهد ، منشا شیوع اکثر بیماریها و نارساییها آلودگی هوا میباشد . و لی متاسفانه ما هنوزحاظر به باور قدرت این هیولای ویرانگر نیستیم .بله طی تحقیقات بعمل آمده آلودگی هوا یکی از عاملان اصلی بروز مشکلات ناباروری در زوجین شناخته شده است و جالب اینکه این عامل به طور مستقیم و غیر مسقیم بیش از ۱۷ تاثیر منفی شناخته شده در ناباروری دارد.

آیا وقت آن نرسیده که ما این حیولای ویرانگر را کنترل کرده و با تعویض پنجره های قدیمی و استفاده از پنجره ه یو پی وی سی محیط زندگی خود و فرزاندانمان را ایمن سازیم .

طراحی و نصب پنجره ها در ساختمانهای نوساز با رعایت کامل مقررات و موازین شهرداری

یکی از دغدغه های مهم سازندگان و معماران صنعت ساختمان انتخاب پنجره های پروژه میباشد که بعضا در انتهای پروژه و با سراسیمگی و تعجیل انجام میپذیرد. مهندسین معمار پازل ستاپ در این گونه موارد با طراحی دقیق و هنر مندانه همواره در حفظ زیبایی و ارتقائ کیفیت پروژه های شما خدمات خود را ارائه مینماید .

طراحی و نصب پنجره ها در ساختمانهای نوساز
طراحی و نصب پنجره ها در ساختمانهای نوساز-1

سازندگان و طراحان همیشه مینوانند با بهرهگیری از مشاوره رایگان تیم فنی پازل ستاپ و اطلاع از فرمها و قابلیتهای بروز محصولات پنجره دو جداره upvc با دید بازتری به طراحی و انتخاب فرمهای این محصول اقدام نمایند چراکه شاید با بهره گیری از قابلیتهای این محصول شما میتوانید علاوه بر ایجاد کارایی بیشتر در ارائه نمایی بهتر و زیباتر نیز بهره مند شوید .تیم طراحی پازل ستاپ همواره در اراده خدمات طراحی در کنار شماست و با احاطه بر کلیه موازین شهرداری و طراحی بهترین ها را به شما ارائه مینماید.

پازل ستاپ همواره در کنار سازندگان و طراحان بوده و در این راستا معادله قیمتی بخصوصی برای این همکاران ارائه مینماید . یکی از ویژه گیهای محصولات پازل ستاپ گارانتی قابل انتقال آن به خریداران واحد های ساختمان میباشد . بدینگونه گارانتی پازل ستاپ پس از تحویل محصول به کارفرمایان(سازندگان) به خریداران واحد ها انتقال می یابد. گارانتی کلیه اجزای پنجره دو جداره یو پی وی سی برای مدت ۲۵ سال ارائه خدمات رایگان پس از فروش برای کلیه واحد های ساختمان پس از واگذاری به خریداران جدید هر واحد . دغدغه ی پنجره را برای همیشه از دوش کارفرمایان برداشته و بر عهده میگیرد .ما مفتخریم که سازندگان این مسئولیت را به سپارند تا با خدماتی بلند مدت، فلسفه مشتری مداری را به اثبات برسانیم.

تعویض پنجره های قدیمی

در تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های یو پی وی سی،نصب پنجره های جدید یکی از مهمترین مسائلی است که مورد توجه قرار می گیرد. هرچه پروسه نصب در و پنجره راحتر و سریعتر صورت گیرد ما را بیشتر ترغیب به انجام آن می نماید.
یکی از مهمترین مراحل در تبدیل به احسن کردن پنجره ها،بررسی دقیق پنجره های موجود (قدیمی) می باشد. چرا که می بایست فریم ها و قاب ها بطور دقیق ابعادبرداری و بررسی شوند تا پنجره های یو پی وی سیجایگزین،کمترین تفاوت و فاصله را از فریم های قدیمی داشته باشد و با نصب پنجره های جدید فضای خالی بین دو فریم به حداقل نزدیک به صفر،نزدیک تر شده و فریم جدید کاملا فریم قدیمی را پوشش دهد تا کاملا پنجره های تعویضی فیکس و فیت فضای قاب قرار گیرد. مرحله قبل از نصب پنجره ها، برداشتن پنجره های قدیمی می باشد که این مرحله نیز حائز اهمیت زیادی است و نیاز به تکنسین های مجرب دارد. چرا که این نیروهای اجرائی می بایست فریم های قدیمی را از مناطقی خاص قطع و حذف کنند تا آسیبی به قاب اصلی وارد نیاورده و فضای کافی و مناسبی برای استقرار فریم های جدید حاصل گردد. تجربه ی کافی تیم نصب می تواند کاملا از تخریب قاب و پیرامون پنجره جلوگیری کند.

upvcتعویض پنجره قدیمی با پنجره
تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های یو پی وی سی

بعضا تیم تازه کار برای نصب پنجره دو جداره می تواند تخریب زیادی به قاب پنجره و پیرامون آن وارد آورده و موجب دوباره کاری در نصب و تخریب قاب پنجره شده و هزینه های زیادی را در پی داشته باشد.
بررسی دقیق پنجره های قدیمی اهم از فریم ها،طر ح ها،بازشوها و موانع و حریم بازشوها می تواند کمک زیادی به انتخاب طرح مناسب برای پنجره های جدید نماید،ما می توانیم با کمی بررسی بیشتر در انتخاب بازشوهای پنجره های جدیدمان معایب طرح پنجره قدیمی مان را در تعویض آن مرتفع کرده و پنجره هایی داشته باشیم که کاملا با نیاز و ساختار چیدمان محیطمان سازگاری داشته باشد.
البته انتخاب شرکتی که دارای تیم طراحی و تولید و نصب باتجربه هستند، می تواند شما را به این اطمینان برساند که پنجره های یو پی وی سی که جایگزین پنجره های قدیمی شما می شود، با حداکثر قابلیت و کیفیت اجرا گردد.

پرداخت و ارسال

تماس با ما

  • icon
    آدرس : البرز، ماهدشت، جعفر آباد، کوچه دوم غربی، پلاک۴۰، واحد ۲
  • icon
    تلفن ۱ : 09125621714 
    تلفن ۲ : 09378355420
بالا