حفظ و نگهداری پنجره های UPVC

جهت حفظ زیبایی، طول عمر بیشتر و داشتن نمائی بهتر، گرد و غبار و چرک گرفتگی سطوح درب و پنجره‌های  UPVC نیز میبایست همانند کلیه لوازم موجود در منزل تمیز شوند. چرک شدگي معمول ايجاد شده توسط آب باران و گرد و خاک، حتي روي سطوح غير متخلخل و بهداشتي، به راحتي توسط مايع هاي شستشوي معمولي از بين مي‌رود. توصیه اکید می‌شود هر سه ماه یک بار سطح خارجی درب و پنجره های خود را با آب و صابون شست و شو دهید تا از چک  شدن درب و پنجره ها جلوگیری کرده و به زیبایی آنها آسیبی نرسد. هرگز از تميز کننده هاي قوي سطوح مانند مواد ساينده يا مواد شيميايي مانند نيترو رقيق کننده، بنزین يا مواد مشابه که مي‌توانند به سطوح آسیب برسانند؛ استفاده نکنيد. در صورتيکه آلودگي سطوح پروفیل ها به شکلي که در اينجا توضيح داده شده است، پاک نشد؛ لطفا از کارشناسان ما مشورت بگیرید.

در هنگام تمیز کردن سطوح پروفیل گرد و غبار و آلودگی های سطح نوارهای درزگیر را نیز پاک کنید. همچنین برای حفظ خاصیت الاستیکی و افزایش طول عمر قابلیتهای نوار درزگیر، همواره از روغن های سیلیکونی مخصوص استفاده نمایید.

به دلیل عایق بندی حرارتی پنجره‌های UPVC، توصیه میشود جهت تبادل هوایی بین محیط بیرون و داخل منزل، ۳ تا ۴ مرتبه در روز تهویه هوا صورت گیرد. این کار را میتوانید به وسیله باز کردن دو پنجره در دو جهت مخالف و هر مرتبه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در طول روز انجام دهید. در صورت افزایش رطوبت (آشپزی، حمام کردن و دوش گرفتن) عمل تهویه هوا را بیشتر انجام دهید.
لطفاً به یاد داشته باشید تعرق پنجره‌ها بهترین نشانه برای زمانی است که شما به تهویه هوا نیاز دارید.
تهویه صحیح و استفاده اصولی از درب و پنجره هایuPVC محیطی مطبوع و سالم به همراه صرفه جویی در هزینه های حرارتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

نگهداری یراق آلات:

 • جهت باز و بسته شدن آسان و حفظ قابلیتهای یراق آلات، می‌بایست هر چند وقت یک بار آنها را روغن کاری نمایید.
 • برای چرب کردن قسمت های متحرک یراق از روغن و برای چرب کردن قفلها از گریس و یا وازلین استفاده کنید.
 • به بازشو پنجره وزن اضافی آویزان نکنید.
 • بین بازشو و چهارچوب پنجره، جسم خارجی قرار ندهید.
 • در هنگام باد شدید، پنجره را در حالت باز )تک حالته( رها نکنید.
 • مواظب باشید پنجره ها به صورت ناگهانی و با فشار زیاد در جهت لولاها باز نشوند.
 • بخارهای خورنده مانند اسید فرمیک، اسید استیک، آمونیاک، آمین، یا ترکیبات آمونیاکی، آلدییدها، فتولها، اسید تانیک و … هر چند به مقدار جزیی در کنار رطوبت و یا قطرات آب به سرعت میتوانند باعث خوردگی یراق آلات شوند.

تمیز کردن درب و پنجره ها بعد از اتمام نصب:

 • ترشحات گچ و رنگ روی سطح پروفیل ها به راحتی با کاردک پاک میشوند بنابراین شما می توانید با دقت آنها را بتراشید و لکه‌ها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. مراقب باشید سطح پروفیل با سنگ ریزه‌های خرد و تیز باقیمانده از تراشیدن ترشحات گچ، صدمه نبیند.
  ترشحات چسبیده به شیشه را نیز میتوانید با دقت با یک تیغ تیز پاک کنید.
 • یراق با قسمتهای فوقانی بایستی در طی عملیات ساختمانی به مقدار کافی هواگیری شوند به نحوی که در معرض مستقیم رطوبت یا تراکم و میعانات آب قرار نگیرند.
 • اجزای یراق بایستی از بقایا و آلودگی ناشی از مواد ساختمانی مانند خاک، گچ، سیمان، ملات و مواد مشابه دور نگه داشته شوند و در صورت آلودگی، قبل از آسیب رسانی، هر چه سریعتر با آب پاک شوند.

 

پرداخت و ارسال

تماس با ما

 • icon
  آدرس : البرز، ماهدشت، جعفر آباد، کوچه دوم غربی، پلاک۴۰، واحد ۲
 • icon
  تلفن ۱ : 09125621714 
  تلفن ۲ : 09378355420
بالا