یراق آلات

یراق آلات انواع درب برای پروفیل های یو پی وی سی

برای ساخت یک پنجره خوب، علاوه بر پروفیل خوب،لاستیک درزگیر مناسب، یراق نیز به همان اندازه اهمیت دارد و چه بسا بیشتر، چرا که علاوه بر عایق بندی نقش مهمی در امنیت نیز ایفا می نماید.
متاسفانه عمده بازار ایران از یراق تک جهت و عمدتا از لولاهای غیر استاندارد استفاده می نمایند، این نوع یراق‌ها علاوه بر اینکه از لحاظ عایق بندی در درجه پایینی قرار دارند، از لحاظ امنیتی نیز مناسب نیستند و به راحتی قابل باز شدن هستند و نیازی به ابزار چندان پیشرفته ای برای باز کردن هم ندارند.

یراق آلات درب که شامل لولا ها – قفل – دستگیره و سیلندر می گردد کلاً با یراق تک حالته و دو حالته تفاوت دارد . در یراق درب با توجه به اینکه درب بازشو بدلیل ارتفاع و پهنای زیاد و استفاده از پروفیل مخصوص درب (سش درب ) وزن سنگینتری نسبت به پنجره دارد به همین دلیل در درب ها می بایستی حتماً از لولای مخصوص درب و یا لولای 3D و یا قابل تنظیم 130 Kg استفاده گردد تا احتمال خرابی و یا شکست لولا ها را به حداقل رسانده و خسارت های بعدی ناشی از شکست و خرابی لولا را از بین برده تا کاربر بتواند استفاده بهینه ای از درب نماید. اصولاًبدلیل وزن سنگین درب تعداد لولاهای مخصوص درب نصب شده روی پروفیل حداقل 3 عدد می باشد و مورد دیگر اینکه لولایی که در وسط درب نصب می گردد بهتر است نزدیکتر به لولای بالا باشد. لولای بالا وزن اصلی درب را تحمل می نماید.به همین دلیل می بایست لولای وسط بیشتر کمکی لولای بالا باشد تا لولای پائین ، ولی در رابطه با استفاده این یراق توجه کاربر باید به این نکته توجه کرد که یراق سوئیچی با توسط به اینکه در قفل (اسپانیولت ) آن مکانیزم خاصی وجود دارد ، کمی برای بانوان سخت می باشد.

( در هنگام کلید کردن درب می بایست دستگیره را به سمت بالا چرخاند تا پیم ها قفل شود سپس کلید شود . بالا بردن دستگیره نیاز به فشار زیاد دارد.

 

یراق فرانسوی

در درب و پنجره هایی که هر 2 لنگه آن باز می شود دو مدل یراق قاب نصب می باشد.

  1. یراقی که لنگه اصلی آن به صورت یراق پنجره ای و یا سوئیچی بوده ولی لنگه دوم آن با چفتی بنام کشو مغزی بسته می شود مانند درب های آهنی قدیمی.
  2. یراق معروف بنام یراق فرانسوی که لنگه اصلی آن مانند قبلی ولی با تفاوت اینکه این لنگه بصورت دو حالته نیز باز می شود و لنگه دوم توسط مکانیزم خاصی از هر 3 طرف پنجره بالا ، پائین و پشت کیپ می گردد.یراق کشو مغزی از لحاظ کیپ بودن بسیار ضعیف تر از یراق فرانسوی می باشد.

 

یراق کتابی

این نوع یراق بیشتر در پنجره های سرویسی استفاده می گردد. حرکت بازشو این یراق فقط از سمت بالا می باشد و در چپ و راست باز نمی شود به این خاطر پاک کردن شیشه پنجره بسیار کار مشکلی بوده به همین خاطر در این نوع پنجره ها با یراق کتابی از شیشه مات استفاده می گردد تا کثیفی شیشه کمتر دیده شود

یراق آکاردونی

این نوع یراق بیشتر در پنجره های سرویسیاین نوع یراق در درب های بالای 2500 سانتیمتر اسفاده می گردد که کاربر نیاز دارد از تمامی بازشو درب استفاده نموده و اینکه در زمان باز بودن درب ها بازشو ها کمترین محیط را اشغال نماید.درب با عرض بالای 2500سانتیمتر هیچ گاه نمی تواند به صورت 2 لنگه بازشو باشد، بدلیل اینکه استانداردترین عرض لنگه درب 1000 سانتیمتر بوده و بیشتر از آن غیر استاندارد می باشد. پس در دربهای بالای 2500 سانتیمتر استفاده از درب لولایی غیر ممکن است به همین خاطر در این درب ها با عرض زیاد از سیستم آکاردونی استفاده می گردد. این نوع یراق بطور مثال در عرض 3000 سانتیمتر اصولاً به صورت حداقل 4 درب ساخته شده بطوریکه این چهار درب روی هم لولا می گردد و هر 4 لنگه روی هم تا شده و به کنار می رود . ولی به دلیل بالا بودن قیمت این یراق کمتر استفاده می گردد.

 

تنوع یراق آلات ، دستگیره ها ، قفل ها و لولا ها در درب های آهنی ، آلومینیومی و چوبی در مقایسه با انواع درب مدرن بسیار محدود هستند. بازشو درب های یو پی وی سی می توانند به اندازه تنوع یراق آلات پنجره های دوجداره باشند. به نحوی که با تغییر اندازه دادن انواع پنجره، می توان کاربری آنها را به درب تغییر داد. مانند انواع درب کشویی ، درب فولکس واگنی، درب تاشو و ...

 

 

پرداخت و ارسال

تماس با ما

  • icon
    آدرس : البرز، ماهدشت، جعفر آباد، کوچه دوم غربی، پلاک۴۰، واحد ۲
  • icon
    تلفن ۱ : 09125621714 
    تلفن ۲ : 09378355420
بالا